2011 m. gegužės 10 d., antradienis

Interviu su skrebuke

Jau šiluma skverbiasi pro langus, vis daugiau vasarinių žiedų žiedelių džiugina mūsų širdis....Taigi apimti vasariškos nuotaikos, kviečiame susipažinti su skrebuke, kurios darbai nusėti pačiais gražiausiais gėlynais.....


Tosk


-Papasakok trumpai apie save

--Esu Rasa, nors internetiniame pasaulyje prisistatau – Tosk.
Man tuoj 36m, bet vis dar veidrodis džiugina. Esu šiauliete, tačiau jau virš 10m gyvenu Norvegijoje.

-Koks Tavo mėgstamiausias gėrimas?

--Mėgstu kavos gėrimus su pienu- cappuccino, latte, mocca. Dievinu savo kavos aparatą!:D

- Ar skaitai knygas/žurnalus? Kokia Tavo mėgstamiausia knyga/žurnalas? Kokius filmus, TV laidas mėgsti?

--Net nežinau, ką į šį klausimą atsakyti. Knygoms laiko nebeliko, žurnalų nebeperku jau seniai, filmai ir TV pagal nuotaiką.

- Koks Tavo gyvenimo moto/ dažnai naudojami posakiai?

--Turiu krūvą - visiems gyvenimo atvejams:D Bet pagrindinis dalykas - mėgautis gyvenimu! :D

- Koks Tavo mėgstamiausias metų laikas?

--Bet koks metų laikas, jei tik nelyja ir yra šilta. Užtat žinau, kokio metų laiko labiausiai nemėgstu - žiemos!!! Jos tokios ilgos, šaltos, snieguotos Norvegijoje, kad visad kyla noras pabėgti į šiltus kraštus.

-Savaime suprantama, kad skrebinimas yra didelis Tavo pomėgis, bet ar turi dar, ir kokių pomėgių be jo?

--Labai mėgstu paveiksluoti dukriuką ir gamtą. Esu įsimylėjusi Norvegijos gamtą, būdama gamtoje pasikraunu visuomet energijos ir geros nuotaikos. Taip pat man dar patinka siuvinėjimas. Tik paskutinius metus apleidau siuvinėjimą, dėl akių operacijos. Bet šią vasarą bandysiu vėl rimčiau prisėsti prie nebaigto paveikslo.

-Ar kolekcionuoji ką nors?

--Man patinka įsigyti knygas apie vietoves, kur esu keliavusi (bet deja ne visuomet pavyksta rasti aukštos kokybės tokių knygų).

-Kada ir kaip susidomėjai skrebinimu?

--Susidomėjau 2007m rugsėjo mėn., kuomet susiruošiau tvarkyti dukros nuotraukas. Man taip nesinorėjo jų nuobodžiai sukišti į albumo kišenėles. Norėjosi tiesiog jas papuošti. Šiuo principu vadovaujuosi ir dabar - neieškau prasmių ir simbolių, tiesiog puošiu nuotraukas.

-Kiek laiko praleidi skrebinant?

--Na kadangi turiu darbą ir šeimą, sunku pasakyti kiek tų valandėlių gaunasi.

-O kada dažniausiai skrebini?

 --Dažniausiai skrebinu vakare, kada mažoji jau paguldyta. Ir tada jau galiu iki vidurnakčio. Jei jėgų yra. O kartais tiesiog per TV reklamines pertraukėles nulekiu į skrebo kambarį pastumdyti ant lapo. O kartais nusinešu ir į darbą, per lunch pertraukėles pasikrapštyti.

-Kokia Tavo šeimos reakcija į skrebinimą?

--Hmmm. Sugyventinis turi irgi savo ligą - žvejybą. Tad puikiai supranta ir palaiko mano aistrą. Tik kartais juokaudamas pavadina scrap = crap:D Mažoji mūsų pupa eina mūsų pėdomis. Žino nemažai žuvų, ir kaip vadinasi visokie žvejybiniai pribumbasikai. Jai taip pat patinka paveiksluoti ir vis norėtų pakilnoti mūsų fotoaparatus.

-Kas labiausiai traukia skrebinime?

--Grožiuosi netradicinukais ir atvirukais, bet manes netraukia jų daryti. Man tikra kančia sukurti atviruką! Tad skrebinu daugiausia tik 12X12 LO. Turiu vilties, kad kai pasivysiu skrebindama dukros nuotraukas (dabar atsilieku kažkur 9mėn laike), tada atsiras noras pažaisti su netradicinukais. Ir aišku turiu svajonę - didelis skrebo kambarys, kur galėčiau turėti krūvą lentynų, nes nesinorėtu kažką padaryti ir toliau paslėpti kokioj dėžėje.

-Kur semiesi įkvėpimo, idėjų?

--Įkvėpimui nėra ribų - internetinės platybės pilnos fantastiškų kūrinių, įkvėpti gali koks nors produktas arba nuotrauka.

-Kiekvienas skrebukė turi savo mėgstamas priemones. Kokios priemonės Tau labiausiai patinka?

--Aš užtrukau tikrai nemažai laiko, kol supratau kas man iš tiesų patinka. Pvz. Visos tuomet pirko BG popierių, tai ir aš prigriebiau nemažą kiekį. Ir va su raštuotu BG popieriumi niekaip neina susidraugauti net ir dabar :D Man taip pat tiesiog neduota suprasti visokias dizaino ypatybes. Todėl kankinausi stumdydama savo LO iki apsilankymo norvegų dizainerės Nabon kursuose. Mane sužavėjo kursuose vyravęs laisvumas ir tiesiog mėgavimasis kūrimo procesu. Mane tai išlaisvino, nors aš puikiai suprantu, jog niekada nekursiu taip kaip Nabon. Pradėjau daryti tik tai kas patinka man! Ir dabar, praėjus jau keliems metams, galiu pasakyti, jog negaliu be gėlių! Retas mano LO būna be gėlių:D Ir mano skoniui, niekas negamina gražesnių gėlių kaip Prima. Savo darbuose taip pat dažnai naudoju blizgučius. Ir vėlgi - Prima mano favoritė. Aš vis labiau pamilstu šios firmos produkciją. Per paskutinius metus pagrindiniai pirkiniai buvo būtent šios firmos produktai. Tad drąsiai galiu save vadinti - ESU PRIMOS MERGINA!:D Ir dar savo darbuose mėgstu naudoti medžiagėles, servetėles ar taip kokius papuošimus, kurie nėra skirti skrebinimui.

- Ar skrebini pagal schemas? Gal gali skaitytojams pateikti ar nubraižyti savo mėgiamą skrebuko schemą?

--Taip, dažniausiai skrebinu pagal schemas, tačiau pati jų nebraižau - su kompiuteriais aš nedraugauju:D Schemučių ieškau įvairiuose konkursų bloguose. Arba šiaip bloguose, kur autorės mėgsta kurti schemas:

 -Gal gali skaitytojams pateikti keletą skrebukų, kurie, geriausiai atskleidžia tavo mėgstamą skrebinimo būdą ir stilių?

--Štai mano darbeliai, kuriais esu labai patenkinta:D
-Tosk, nuostabūs ir šilti darbeliai. Ačiū už galimybę susipažinti.
O visus skaitytojus kviečiu apsilankyti Tosk tinklaraštyje, ir paganyti akis po kitus jos sukurtus grožius ;)

6 komentarai:

 1. Toks - nuostabus interviu, labai malonu susipazinti.Nors ir nepaminejai, bet man vis dar islikusi tavo taupymo programa apie sidabrinius stalo irankius :)))
  Linkiu tau kuo geriausios kurybines kloties :)
  Linkejimai,
  Knopkiniukai

  AtsakytiPanaikinti
 2. Buvo idomu susipazinti! Eisim dabar pasiganyti dar i tavo bloga! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tosk - smagu apie tave suzinoti daugiau :) Tavo parinkti darbai - kaip tavo megstamiausi - mano sarase taip pat buvo :) ypac tie isradingi debeseliai ir siuvinetas pagrindas - nuostabus!!!

  Kurybine laisves tau ir laiko - kad greiciau pavytum dukrytes nuotraukas ir galetum skrebinti sios dienos pacias svieziausias!!!

  AtsakytiPanaikinti
 4. LAbai smagu buvo Tosk apie tave placiau suzinoti :) zaviuosi tavo geletais skrebukais :) o ir tavo taupymo plana kiekviena menesi seku :) nes labai smagu stebeti kaip sekasi ir smalsu kada jau baigsi igyvendinti pilnai sidabriniu iranku komplekta :) bus tikrai visa smagu pamatyti :) zaviuosi tavim, sekmes tau :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tosk, malonu susipazinti . zaviuosi tavo gelynais ir laisvom kompozicijom. Buvo smagu paskaityt ir apie pomegius ir megstamus produktus. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Na ir man labai smagu arčiau susipažinti su tavimi. Tavo skebukus visuomet palinkusi prie ekrano ilgai ilgai ilgai studijuoju, tyrinėju, nes visuomet juose daug įdomių detalių :) SĖMĖS

  AtsakytiPanaikinti